Статті

11 коротких порад тим, хто часто відчуває настання морської хвороби

Дата публикації: 06.09.2013


11 Порад, які допоможуть уникнути виникнення морської хвороби.

Навіть найменша нісенітниця здатна порушити наш комфорт під час подорожі та дайвінгу. Можливо, ніщо так не порушує ідилію під час сафарі більше, ніж термінова необхідність «годувати рибок» через борт. Тому більшість дайверів намагаються уникнути морської хвороби – але як це зробити? Що по-справжньому може допомогти?

Ну, по-перше, треба розуміти, що призводить до виникнення морської хвороби. Насправді ця "морська хвороба" має мало спільного з "океаном" або "морем", але багато чого спільного з рухом, тому "хвороба руху" - більш універсальний і точний термін. Коли рух змушує крихітні сенсори в нашому тілі реєструвати щось неправильне, ми починаємо потроху відчувати слабкість, і якщо рівновага не відновиться швидко, потім буде нудота.

Бо же ми можемо уникнути «хвороби руху»? Ось 11 стратегій, що складаються з 11 пунктів:

 1. Поїжте. Прийом їжі, перш ніж Ви зійдете на борт, дуже важливий .

Для більшості людей порожній шлунок чутливіший до подразників, тому наповнюючи його м'якою, не важкою їжею за 40-60 хвилин до відплиття, Ви зробите розумно. Налягайте на вуглеводи за сніданком і уникайте кислої та жирної їжі, оскільки вона може сприяти настанню цієї хвороби руху. І насамкінець, уникайте алкоголю та сигарет, хоч би як банально це звучало.

 1. Медикаменти. Якщо Ви знаєте, що Ви схильні до заколисування, спробуйте знайти користь від безрецептурних, протиблювотних препаратів, таких як Меклозин або Драмамін. Меклозин знижує активність відділу головного мозку, який контролює нудоту. Ці медикаменти високоефективні для багатьох людей, і це може бути щепленнятивним, мірою для коротких подорожей або для слабких проявів заколисування. Майте на увазі, що такі препарати слід приймати за ніч до того, як здійснити морську подорож, щоб нормалізувати концентрацію ліків у крові.
 2. Спробуйте імбир. На додаток до медикаментів багато дайверів використовують імбир як смачний і простий спосіб уникнути неприємної хвороби. Якщо це спрацює з Вами, це просте вирішення такої проблеми – просто носите пакетик зацукрованого імбиру із собою, коли збираєтесь на борт. І жуйте його до і між зануреннями. Хоча дослідникам досі не зрозуміло, як і чому це працює, але дослідження показують, що корінь імбиру містить багато хімічних елементів, які допомагають розслабити кишечник. І, як наслідок, імбир часто допомагає знизити ризик виникнення нудоти.
 3. Уникайте читання під час їзди. Вдивляйтеся в горизонт, щоб Вашіочі змогли побачити такі самі зміни у прискоренні руху, яке можуть чути Ваші вуха. Не фіксуйте свій погляд на речах, які поряд з Вами, і особливо уникайте читання більш ніж кілька секунд за один раз. Також сидіть прямо у напрямку руху бота.
 4. Довіртеся Вашому носу. Запахи можуть ускладнити передачу набору сигналів Вашому мозку, збільшуючи ймовірність Вашого захворювання заколисування. Не вдихайте випаровування бензину, сигаретного диму, запах парфумів.
 5. Зведіть до мінімуму рух. Перебування в різних положеннях на палубі призведе до того, що Ваш вестибулярний апарат буде збентежений. Залишайтеся на палубі ближче до центру.
 6. Не давайте собі відчувати спрагу. Продовжуйте пити достатньо рідини, перебуваючи на борту. Це допоможе тримати Ваш шлунок більш наповненим і допоможе Вашому організму засвоювати їжу та процеси метаболізму відбуватимуться швидше.
 7. 8"> Охолодіться. Якщо Ви перегрієтеся, у Вас буде більше ризику відчути себе погано. Надягайте головний убір, щоб не перегрівати голову, тримайтеся в тіні, знімайте з себе частково або повністю гідрокостюм між зануреннями.
 8. Якщо у Вас з'явиться поклик до блювоти, рухайтеся до поручнів з підвітряного боку (вітер повинен дмухати Вам у спину), нахилиться вперед і спробуйте все направити в море. Рибки будуть Вам вдячні.
 9. Пірнайте. Якщо Ви починаєте відчувати перші ознаки хвороби, йдіть у воду і пориньте на кілька метрів нижче поверхні. Зазвичай це пригнічує неприємні відчуття, тому що Ваше тіло перестає отримувати сигнали від вестибулярного апарату.
 10. Можна й у регулятор. Якщо трапиться так, що всі неприємності настануть під водою, не засмучуйтеся, якщо Ви вирвіте прямо в регулятор. Це не найприємніший досвід, але, як правило, все дуже швидко закінчується, і Визнову відчуєте себе добре майже одразу ж!

Ну і насамкінець. Хворобою руху можна керувати та/або зменшувати, плануючи все заздалегідь (достатній сон, необхідна кількість та якість їжі, використання медикаментів та запобігання діям, що посилюють стан, вже будучи на кораблі)

Отримуйте радість від занурень!