Новини та події IDC club

Експедиція на річку "Хадж Ісмаїл".

Дата публикації: 10.01.2014


Низку Новорічних вихідних вдалося провести не лише за святковим столом, а й примножуючи дайверський досвід.

3 та 4 січня 2014 року, ми (Іван Трухан та Олександр Салтиков), дружною компанією з'їздили до Криму на нирку. Погода якраз сприяла цьому якнайкраще.

І ось ми з командою технічних дайверів (Ігор Рожок та Олексій Байстрюченко) здійснили занурення на зовсім молодий РЕК Чорного Моря - "Хадж Ісмаїл".

Невелика історична довідка по затонулому судну.

Судно випливало з порту Маріуполь до порту Тартус із вантажем металу.

11 листопада 2007 року на Чорному морі розігрався шторм силою 6-7 балів. Хвилі досягали понад 6 метрів заввишки з силою вітру 35 м/с. Для північного узбережжя Чорного моря шторм такої сили - рідкісне явище. Більшість судів, що затонули тоді, стояли на двох якорях, щоб не бути викинутими на миль, аленіхто не міг припустити, що хвилі будуть такою силою.

Як виявилося пізніше, це був ослаблий тропічний шторм, який дістався Чорного моря.

Внаслідок стихії постраждали 13 суден. 8 сіли на мілину, 5 затонули, у тому числі й Хадж Ісмаїл. Він йшов під грузинським прапором, команда складалася із громадян Сирії.

Суховантаж довжиною близько 110 метрів розвалився за кілька секунд і пішов на дно за одну милю від берега на траверзі мису Херсонес. З 17 членів екіпажу врятувалися лише 2.

Судно розламалося на 2 частини. Уламки судна розташувалися на глибині 70-80 метрів.

Нашою командою було обстежено кормову частину судна на глибині 65-72 метри. Оскільки глибина не дозволяла використовувати повітря, ми використовували TRIMIX.

Кормова частина судна лежить практично рівним кілем. Надбудова майже пошкоджена. Деякі двері надбудови відчинені і є можливість проникнення всередину. Частина ілюмінаторів розбита.

Цей річ справляє розкішне враження і при дослідженні практично не виникло почуття тривоги і пригніченості від занурення на об'єкт, з яким сталася трагедія, як це іноді буває.

Можна сказати, що це судно є досить доступним і багато технічних дайверів нашого клубу зможуть відвідати його під час наших майбутніх експедицій.