Новини та події IDC club

Пригоди нашого клубу в Судані

Дата публикації: 13.04.2019


Напевно, деякі з вас з настороженістю поставилися до нашого анонсу про подорож до Судану. Неспокійна обстановка в країні, повна заборона на ввезення алкоголю, мало відгуків туристів про подорожі Суданом і так далі.
Не приховаємо, пригоди почалися відразу ж після прибуття в Аеропорт. Ну, як аеропорт – невеликий ангар із написом: «Порт-Судан, міжнародний аеропорт».
При проході паспортного контролю прикордонник зібрав паспорти з усієї нашої групи (12 осіб), і ….. сказав: «Ласкаво просимо до Судану».
Так, залишивши паспорти у зоні прильоту, нас провели до автобуса, який мав доставити нас у Порт Судан.
Автобус, як з індійських фільмів: маленький, зверху накидані наші валізи, усередині вікна з темними шторами, що на повному ходу мчить у Порт-Судан без зупинок.
Небагато було не по собі. Тут би вставити оптимістичне: «а у нас якраз випадково виявилася припасена пляшечка міцного напою, і намвсе було дарма!», але ні. Заборона така заборона.
Після прибуття в порт, ми запитали наших гідів, про наші документи. Вони в'януло нас заспокоїли: «А, не переживайте, у нас теж паспортів немає», і запросив нас пройти на борт.
Після відплиття яхти виявилося, що весь зв'язок зі світом було відключено. Буквально. Теплилася надія, що у капітана все-таки є хоч якась рація про всяк випадок. Але про це запитати вже не наважилися.
Так ми стали справжніми морськими піратами. Відірвані від цивілізації та суспільства на цілий тиждень, ми вирушили на волю долі та назустріч пригодам північним маршрутом Червоного моря.
Море.
Довгий час у Судані був активний туризм і тому море зберегло свій первозданний вигляд, яким його створила природа. Дайвінг незаперечно краще, ніж у Єгипті. Недоторкані коралові рифи, величезні лопаті яскравих різнокольорових горгонарій, м'які корали всіх форм і відтінків. Ви ж знали, що тольЯк живі корали бувають кольоровими? Тут життя буяє всіма кольорами веселки на радість дайверам.
Зі пам'яток вразило занурення до уламків італійського вантажного судна Умбрія, яке затонуло біля берегів Порт-Судана під час Другої світової війни. Корпус довжиною 150 метрів лежить на глибинах від 5 до 36 м. Судно практично не постраждав після затоплення і стільки років на глибині. У деяких трюмах знаходяться вантажівки Fiat Laguna, сотні пляшок з вином, найцікавіше - це акуратно складені бомби!
Ще більше вразив багатий тваринний світ! Торнадо барракуд, зграї акул молотів, скати, восьминоги .... Дайвінг перевершив всі наші очікування! Дивіться фотографії з поїздки у фотогалереї .
З'явилися думки запланувати вже двотижневу поїздку до Судану у майбутньому – це того варте!
Тим паче, що паспорти нам повернули в цілості та безпеці після прибуття в аеропорт).
Путішіть разом з нами!