Новини та події IDC club

Як уникнути баротравми вух під час дайвінгу

Дата публикації: 06.04.2019


Наше з вами завдання правильно дихати та продуватися під водою. Думаєте, ви знаєте про це все?

Статистика DAN стверджує, що 89% дайверів зрівнюють тиск неправильно. Найчастіше дайвери звертаються по гарячій лінії DAN зі скаргами на різні баротравми – переважно баротравми вух. І лідирує серед них баротравма середнього вуха. Вона з'являється, коли дайвер не продувається вчасно.
(DAN - Divers Alert Network – найбільша у світі дайв організація, що займається дослідженнями в галузі безпеки дайвінгу. Вона спонсорує та проводить самостійно науково-дослідну роботу із захворювань/травм, пов'язаних з підводним плаванням.)

А тепер по порядку.

  1. Перше, і найголовніше – перед зануренням, заздалегідь переконайтеся, що у вас немає закладеності носа. Закрийте спочатку ліву ніздрю, вдихніть. Вдих відбувається легко? - Ок. Закрийте праву, зробіть те саме. Якщо є хоч невелика протечність або нежить, краще закапати в обидві ніздрі судинозвужувальний засіб за годину до занурення. Чому. Щоб не було проблем із продуванням вух на глибині. Як це взаємопов'язане? Слухова труба з'єднує вухо із порожниною носа. Відповідно всі неприємності у слуховій трубі (продування вух, наприклад) починаються як наслідок патологій у порожнині носа. Ніс дихає легко, відмінно, переходимо до наступного пункту.
  2. Почніть продувати вуха ще на поверхні до спуску у воду. Затисніть ніздрі, продуйте. Почули характерні клацання у вухах – чудово! Це говорить про те, що обидві євстахієві труби відкриті. Приблизно за годину до занурення починайте плавно вирівнювати тиск у вухах кожні кілька хвилин. Можна пожувати жувальну гумку. Рух щелепи з боку на бік відкриває євстахієві труби.
  3. Попереднє продування на поверхні допомагає вам подолати критичні перші кілька метрів спуску, коли повітря з ваших порожнинпрагне вгору, відбувається перепад тиску, а в цей час ви часто зайняті стравлювання повітря з BCD або очищенням маски. Це також допоможе розширити ваші євстахієві труби, щоб вони були трохи більшими.
  4. Уникайте тютюну та алкоголю перед зануренням. І тютюновий дим, і алкоголь дратують ваші слизові оболонки, сприяючи утворенню більшої кількості слизу, який може блокувати ваші євстахієві труби.
  5. Коли вирівнювати. Раніше та частіше, ніж ви думаєте. Більшість навчальних агенцій рекомендують вирівнювати кожні 0,5 метри спуску. При досить повільній швидкості спуску (близько 15 м/хв), це має бути вирівнювання кожні три секунди. Багато дайверів спускаються набагато швидше і мають постійно вирівнюватись. Хороша новина: у міру поглиблення вам доведеться вирівнювати тиск рідше!
  6. Дослідження показали, що на 50% більше сили потрібно для продування вух, коли ви є головою вниз, ніж головою вгору під час спуску.Поринайте ногами вниз і при можливості дивіться нагору. Поринаючи в такому положенні, повітря через євстахієві труби підніметься до вух, полегшуючи продування.
  7. Вирівнюйте тиск частіше, перш ніж ви відчули перепад тиску у вухах. Припиніть, якщо боляче. Не намагайтеся проштовхнути біль. Ваші євстахієві труби, ймовірно, закриті перепадом тиску. Якщо ваші вуха починають хворіти, підніміться на 1-2 метри та спробуйте знову вирівняти тиск. Якщо вийшло – продовжуйте спуск.
  8. Тримайте голову у теплі! Поринайте в шоломі. Мало де згадується цей факт, хоча він може відіграти вирішальну роль. Неопреновий шолом – гарний помічник для тих, хто має проблеми з продуванням. Захищаючи голову від переохолодження в холодній воді, шолом запобігатиме надмірному звуженню судин, тим самим полегшуючи продування.
  9. Не забувайте брати з собою в аптечку судинозвужувальні засоби.