Новини та події IDC club

Як стати Інструктором з дайвінгу

Дата публикації: 05.04.2018


Дайвінг-інструктор чи куди наводять мрії

Інструктор з дайвінгу - професія про яку багато хто мріє, досить рідкісна, і дуже романтична. Інструкторів з дайвінгу можна об'єднати у дві групи:

Перші - це ті інструктори, які живуть і працюють у дайв-центрах на морських узбережжях і приймають дайверів, які приїхали пірнати і повчитися чогось нового.

Другі – це ті інструктори, які живуть у містах, навчають дайверів та направляють своїх студентів до перших.

Але, до якої групи інструкторів ви ставилися б – ця робота нерозривно пов'язана з морем, океаном і подорожами. Напевно, це і називається роботою-мрією!

Для того, щоб наблизитися до цієї мрії, необхідно пройти певні щаблі на вашому життєвому шляху. Спеціально для тих хто цікавиться як пройти ці щаблі ми і написали цю статтю. Отже, всім, хто думає розпочати кар'єру дайвінг-інструктора та стати одним із нас – ласкаво просимо до INSTRUCTOR DEVELOPMENT в IDC - Club!

Дайвінг-інструктори бувають дуже різні - напевно, немає на світі різноманітнішого племені, ніж плем'я інструкторів. Бухгалтери, поліцейські чи банківські працівники приблизно однакові по всьому світу: вони мають уніформу, чіткий графік роботи, дрес-код, жорсткі правила поведінки. У дайвінгу подібної одноманітності немає – хіба що окрім робочого комплекту та знаряддя праці у вигляді аквалангу. Деякі прийшли в дайвінг-індустрію через те, що не захотіли жити в міських умовах, не змогли прийняти жорсткі правила або просто не знайшли себе у стандартизованому житті. Але більшість стають інструкторами з інших причин: їм просто подобається дайвінг та підводний світ, вони вгамовують спрагу мандрівок та романтики, бажання жити на морі, у теплих краях, бачити світ, дихати солоним вітром, спілкуватися з людьми у вільній обстановці, викладати та бути вчителями … Це величезне щастя: давати знання людям і бачити, як вони отримують справжнє задоволення від процесу пізнання і дякують за ці знання вам.

Є й інша категорія: це інструктори, які мають основну роботу або постійний дохід, і займаються викладанням дайвінгу як хобі. Це приємно та захоплююче, коли ти займаєшся улюбленою справою, багато подорожуєш, плаваєш під водою, але не платиш за це, а навпаки, при цьому ще й заробляєш.

Щоб стати інструктором, зовсім необов'язково рвати зі своїм минулим – можна залишатися практикуючим юристом або успішним бізнесменом, при цьому працюючи дайвінг-інструктором у вільний від роботи час. Все одно майже всі успішні та енергійні люди чимось захоплюються та якось відпочивають, а не лише просиджують життя «за конторкою». Чому б у вільний час не попрацювати дайвінг-інструктором в одному з дайвінг клубів чи не поїхати у теплі краї як турлідера?

Як стати дайвінг-інструктором SSI?
Дуже просто: потрібно пройти інструкторські курси та скласти відповідні іспити.
Для вступу на курси необхідно мати 75 зареєстрованих занурень та кваліфікацію дайвмайстра чи дайвкона.
Курс проходить протягом 10-14 днів під керівництвом сертифікованого інструктора-тренера. Розклад занять може бути різним – як із відривом «від виробництва», так і у вихідні. Після курсу потрібно скласти іспити, які приймає інструктор-сертифаер.

На інструкторських курсах кандидати навчаються правильно читати лекції та робити презентації, проводити заняття у басейні та у відкритій воді, пізнають тонкощі дайвінг-бізнесу та згадують знання про природу, фізіологію людини та різноманітні аспекти дайвінгу для успішного складання письмового іспиту. Для того, щоб отримати заповітну кваліфікацію інструктора SSI, необхідно лише продемонструвати інструктору сертифаеру, що ви вмієте все це добре.їли.

На цьому кар'єра інструктора не закінчується – вона із цього тільки починається.
Інструкторських кваліфікацій не менше ніж дайверських. Після іспитів ви отримуєте першу, початкову, кваліфікацію «інструктора відкритої води» ( Open Water Instructor SSI ). Щоб вчити занурюватись у специфічних, нестандартних умовах, слід стати інструктором зі спеціалізації. Для цього можна пройти відповідний курс у Інструктора-тренера, який має право викладати цю спеціалізацію.

Ставши інструктором з чотирьох спеціалізацій, включаючи спеціалізацію Stress and Rescue та видавши понад 15 сертифікатів за спеціалізаціями, можна вже претендувати на звання Advanced Open Water Inastructor.

Наступний ваш рівень у професійній кар'єрі SSI – Divemaster Instructor. Цей рівень підтверджує, що ви досвідчений інструктор і вами видано 3 сертифікати Stress and Rescue, 3 сертифікати Dive Gide, і три сертифікати Science of Diving.

Якщо Ви думаєте про продовження кар'єри в дайвінгу і ви вже підготували не менше 30 Open Water Diver, можна взяти участь в інструкторських курсах (ITC), допомагаючи при цьому інструктору-тренеру та отримати високе звання Dive Control Specialist Instructor. Після цього слідує кваліфікація Майстер-Інструктора (Master Instructor), для якої потрібно видати мінімум 150 сертифікатів, серед яких не менше:

  • 75 сертифікатів OWD
  • 50 сертифікатів Advanced Adventure
  • 15 сертифікатів Diver Stress and Rescue
  • 5 сертифікатів Dive Gide
  • 5 сертифікатів Dive Control Specialist

Досвідчені майстер-інструктори, що відповідають різноманітним жорстким вимогам, можуть подати заявку на участь в курсах Instructor Trainer, що проводяться SSI кілька разів на рік. Спеціальна комісія відбирає тільки найкращих кандидатів.атів, які і проходять курси. Курс триває два тижні, і після його закінчення за умови успішного складання іспитів ви стаєте Instructor Trainer SSI, отримуючи вищу і найбільш шановану інструкторську кваліфікацію у світовій дайвінг-індустрії.
Стати Instructor Trainer SSI - цілком реальне завдання, особливо, якщо Ви з дитинства мріяли про те, що плаватимете під водою і милуватиметеся кораловими рифами…