Новини та події IDC club

Комерційний дайвінг

Дата публикації: 11.02.2016


Дайвери бувають різних професій.

Строго кажучи, ми можемо поділити дайвінг на чотири типи: рекреаційний, технічний, професійний та комерційний.

Рекреаційні дайвери становлять більшість групи, і, як правило, навчаються занурюватися до 40 метрів з аквалангом. Технічні дайвери можуть виходити за межі 40 метрів і використовують при цьому типи обладнання, що відрізняються від звичайного аквалангу, як, наприклад, ребризер .

Професійні дайвери це: дайвмайстри, дайв-гіди, інструктори дайвінгу та курс директора.

Комерційні дайвери , однак, знаходяться у зовсім іншій категорії. Вони занурюються для виконання
конкретних, пов'язаних із роботою завдань. Це вимагає спеціальної підготовки та навчня. Це навчання проходить у школах, які присвячені лише комерційному дайвінгу. Але яку роботу справді може виконувати комерційний дайвер?
Ось чотири сфери діяльності, найбільш типові кар'єри комерційних дайверів.

Будівництво та прибережний комерційний дайвінг.

Будівельні водолази працюють у портах, на мостах або коли масштабне будівництво має бути збудовано або проводитися у воді.
Вони також проводять підводне інспектування об'єктів, прокладають
та підтримують роботу підводних кабелів та трубопроводів; проводять роботу із захисту прибережного середовища, проводять складання споруд та нафтових платформ, будують та обслуговують судна, мости, доки, греблі, атомні енергетичні установки та прибережні споруди, проводять інженерні та наукові дослідження, занурення з метою проведення аварійних рятувальних операцій.
Дайвінг у цих умовах вимагає спеціальної підготування комерційного дайвера з використанням
обох типів підводного спорядження та підтримки обладнання з поверхні. Часто для робіт використовується
шлангове обладнання, що подає повітря безпосередньо на поверхню. Водолаз може мати резервну систему дихання, що складається з невеликого балона і регулятора. Для захисту голови використовуються важкі гермошоломи з двосторонньою системою голосового зв'язку. Силова електроустановка може живити не тільки обладнання та освітлювальні системи, а й гідрокостюми з обігрівом.Ці дайвери можуть спускатися понад 200 метрів, що потребує тривалого декомпресії.
Такі декомпресійні занурення, у яких дайвери проводять багато часу глибині, застосовуються часто. Як тільки їхні тіла гранично насичуються азотом, необхідний для декомпресії час перестає рости.(До тих пір, поки дайвери не збільшать глибину занурення). Після робочої зміни (яка може тривати 12 годин) дайвери доставляються на поверхню і проходять декомпресію в камері. Подібні занурення (saturation diving) є найнебезпечнішими і передбачають найвищу оплату праці. Зазвичай, на цих місцях працюють лише найдосвідченіші та найкваліфікованіші водолази.

Прибережні водолази зазвичай пов'язані з газовими або нафтовими платформами, і можуть працювати на будівництві та обслуговуванні установок і самого процесу буріння.

HAZMAT

HAZMAT це скорочення HAZARD MATERIAL (небезпечні матеріали). У будь-якій точці світу Hazardous Materials Response and Assessment Division Diving (HAZMAT-дайвінг) є однією з найнебезпечніших галузей професійного дайвінгу. Такі занурення проводяться там, де є суттєвийризик впливу забруднюючих речовин, небезпечних для здоров'я людини та навколишнього середовища, таких як стічні та радіаційно-забруднені води.

Ці дайвери чистять каналізацію, відновлюють об'єкти хімічних полігонів, або виконають інші, трохи легші завдання – такі як, наприклад, ремонт пошкодженого газового трубопроводу, що проходить дном.

Так як ці дайвери впритул дотикаються до матеріалів, що становлять суттєву загрозу, вони повинні пройти процес дезактивації відразу після закінчення занурення. Він необхідний для того, щоб повністю знешкодити і знищити будь-які потенційно небезпечні речовини, що залишилися на їхньому робочому одязі, не допустивши попадання цих речовин ні на самого водолаза, ні на інших людей.Тієї ж процедурі очищення та знезараження підлягає і всі без винятку інструменти та обладнання, яке використовувалося під час робіт.
HAZMAT потрібнує і спеціалізованого обладнання, в тому числі HAZMAT гідрокостюму,
так як багато хімічних речовин можуть проникати в матеріал традиційних гідрокостюмів.

Утилізація

Комерційні водолази також знаходять застосування своєї професії у утилізації.

Рятувальні водолази іноді працюють незалежно один від одного в пошуках затонулих кораблів, уламків, або вантажу, який скинули за борт судна, що зазнає лиха. Згодом дайвери дають знахідку за винагороду.
Інші дайвери працюють як субпідрядники в комерційних судноплавних компаніях, у пошуках
втрачені товари. Або, як у випадку з круїзним судном Costa Concordia, що сів на мілину в Італії,
дайверам довелося усувати аварію, яка становила загрозу для навколишнього середовища і була перешкодою на маршруті інших судів.


Є багато сфер, де комерційні водолази могли б бути потрібними ще, зокрема в рятувальних службах, поліції та збройних силах. Але водолазні організації найчастіше є допоміжною структурою будь-якої великої компанії, а не самостійною галуззю.