Статті

Нічний Дайвінг

Дата публикації: 15.01.2014


Ви все ще відчуваєте трепет перед нічними зануреннями?

Нічний дайвінг відрізняється тим, що навіть знайомі об'єкти виглядають інакше вночі. Коли Ви занурюєтеся вдень, зазвичай Ви скануєте весь дайв сайт, озираючись на всі боки і по периметру. Вночі, Ви бачите тільки ту область, яку освітлює Ваш ліхтар. Це змушує Вас сповільнитись та сконцентруватися на одній ділянці.

А тепер трохи підказок, які допоможуть Вам почуватися впевнено під час нічних занурень.

Підказка №1

Будьте неподалік того місця, де Ви почали занурення і знаходитесь на мілководді.

Нічні занурення зазвичай і проводяться на мілководді, і у Вас буде достатньо часу до всього звикнути в неквапливій обстановці.

Відбуваються також деякі зміни і в звичній днем обстановці. Кольори, наприклад, яскравіші і соковитіші, ніж при денному освітленні. Це проста дайверськафізика.

Якщо Ви занурюєтеся в денний час на глибину 20 метрів, сонячне світло поглинається, розмиваючи кольори. Під час нічного занурення світло від Вашого ліхтаря не поширюється більше, ніж на 3 - 5 метрів, таким чином, вода не «з'їдає» жоден із спектрів кольорів.

Підказка №2

Розглянемо по-новому поняття «ніч». Коли сонце знаходиться низько на небі, дуже мало світла проникає крізь поверхню води, створюючи напівтемряву під водою, навіть якщо на поверхні все ще досить світло. Дайвінг у сутінках це найкращий спосіб почати набувати свій особистий досвід нічних занурень. Вам зручно збирати своє спорядження, коли ще відносно світло, але досить темно для повноцінного нічного дайву. Під час сутінкових занурень у морі чи океані у Вас також буде додаткова перевага спостерігати за тим, як денні тварини ховаються на нічліг, а нічні, навпаки, виходять, щоб пополювати.

Підказка №2

Підготуйте правильне обладнання. Вам знадобиться основний дайверський ліхтар та запасний ліхтар. Основний ліхтар повинен бути більшим і світити яскравіше. Наскільки великим та яскравим, запитаєте Ви? Все залежить від Ваших уподобань та бюджету. Ваш вибір також буде варіюватися в залежності від прозорості води, в якій Ви плануєте дайвінг. Коли купуватимете ліхтар, спробуйте потримати в руках кілька з них. У багатьох різні руків'я і вони по-різному розташовуються в руці. Ваш другий, запасний, кишеньковий ліхтарик повинен бути досить маленьким для того, щоб легко вкладався в кишеню, але досить яскравим, щоб висвітлити дорогу назад додому, у разі виходу з ладу основного ліхтаря. Більшість ліхтарів, розроблених для цих цілей, компактні і мають типові форми для проблискових маячків. Пам'ятайте, як тільки Ваш основний ліхтар вийде з ладу (розрядиться батарея, наприклад), і Ви перемикаєтеключіться на запасний ліхтар - час Вашого дайву добіг кінця і Вам час повертатися додому.

Підказка №4

Більшість дайверських ліхтарів мають отвір для шнурка, купіть собі такий шнурок і прив'яжіть один із ліхтарів. Так надійніше.

Підказка №5

Вивчіть сигнали. Якщо існує якась основна відмінність нічного дайвінгу від денного, це комунікація друг з одним. Ви зі своїм бадді повинні переглянути всі сигнали руками до того як увійдете у воду, і домовтеся з ним, які з них Ви будете використовувати під час нічного дайвінгу. У Вас є два варіанти: Перший – це підсвітити руки під час сигналу, і другий – це використовувати сам ліхтар для подачі сигналу. Ви можете подати сигнал "ОК" і "ТАК" або "НІ" обертаючи ліхтар по колу, або вгору і вниз.

Якщо Ви піднімаєтеся на поверхню далеко від свого бота, направте Ваш ліхтарна бот, привертаючи увагу команди, потім висвітлить свою голову, щоб вас змогли побачити чітко.

Підказка №6 _

Ставте чітку мету нічного занурення. Швидше за все, дайв гід проведе брифінг перед зануренням, де розкаже вам, куди ви попливете, як ви розташуєтеся групою на дайв сайті, скільки часу ви там проведете, що побачите, і як кожному учаснику висвітлювати свій шлях, щоб не заважати та не дизорієнтувати інших дайверів. . Ви повинні ставитись до свого ліхтаря як до зарядженої зброї, хоч би як голосно це звучало. Ніколи не світите прямо в обличчя іншому дайверу, він після цього довго пристосовуватиметься до нічного бачення.

Підказка №7 _

Відносьтеся легко до вибору ліхтаря. Спочатку дайвери намагаються купувати найбільші, важкі і яскраві ліхтарі. У міру набуття Вами досвіду нічних занурень Ви побачите прємайно основних ліхтарів невеликого розміру, особливо в чистій та прозорій воді. На деяких нічних зануреннях світла від інших дайверів, світла з корабля та від місяця буває достатньо, щоб взагалі вимкнути свій ліхтар і спокійно продовжувати занурення.

Ви також можете використовувати не повну потужність ліхтаря. Деякі LED мають режим освітлення в половину потужності. Спробуйте зменшити силу світла ліхтаря під час занурення. Тоді Ви побачите природнішу поведінку сонних риб та інших істот, коли на них не падає прямий промінь світла.

Також, коли Ви занурюєтеся в нічний океан, Ви маєте можливість спостерігати за грою світла від біолюмінісцентних молюсків або планктону. Це незабутнє видовище! Деякі види планктону починають світитися, коли їх турбують. Помахи Ваших ласт або руки допоможуть створити вибух тисячі іскорок, але ви пропустите все це шоу, якщо увімкнете Ваш ліхтар.

Підказка №8

Проведіть розвідку. Перед тим, як вперше зануритися вночі на дайвсайт, Вам слід обнирити його вдень. Це допоможе Вам вивчити розташування сайту, запам'ятати його особливості, і почуватися впевненішим під час нічного занурення.

Підказка №9

Позначте зворотний шлях. Якщо Ви занурюєтеся з берега, встановіть освітлення на березі. Хороша ідея використовувати два ліхтарі з'єднаних разом і встановлених вертикально у точці Вашого входу (виходу), і третій, розташований трохи далі.

Занурення вночі з човна додасть Вам деякі турботи. По-перше, човен повинен бути позначений мерехтливими вогнями, щоб Вам легше було його знайти на зворотному шляху. Під час випливання поряд з човном, підсвітіть його з-під води, щоб не вдаритися про дно.

Підказка №10

Ну і насамкінець!

Найголовніше, розслабтеся та отримайте задоволення від Вашого занурення. Нічого немає поганогопро те, що Ви трохи хвилюватиметеся перед Вашими першими зануреннями в неосвітлену товщу води, але Ваше хвилювання незабаром змінить захоплення. Насолоджуйтесь нічним зануренням!

До речі, у нашому дайв центрі I'DC Club проводяться дайвінг курси з усіх спеціалізацій, у тому числі спеціалізація Нічний дайвінг. На курсі Ви дізнаєтесь багато тонкощів та отримаєте необхідні навички, щоб почуватися впевнено під час нічних занурень!