Статті

8 простих порад щодо підводного орієнтування

Дата публикації: 17.10.2013


Чи траплялося Вам важко знайти зворотну дорогу на Ваш бот або до берегової лінії, в той час, як повітря майже закінчується? Це трапляється з усіма нами, але якщо Ви хочете з такою ж легкістю, якою Ви входите у воду повертатися на вихідну позицію, у нас для Вас підготовлені кілька хороших порад.

  1. Хороше підводне орієнтування починається ще до того, як Ви потрапите у воду. Якщо Ви з Вашим бадді плаваєте незалежно, отримаєте повну, вичерпну інформацію про сайт занурення, також придбайте карту, якщо можливо - з місцевого дайверського магазину, або від місцевих дайверів. Якщо Ви на дайверському боті, що орендується, уважно прослухайте брифінг дайвмайстра. Він надасть вичерпну інформацію про особливості сайту, рівні глибин та напрямок течій. Таким чином, Вам з напарником буде легше планувати свій план занурень. Обговоріть план.
  2. Вирішіть, що послужить відправною точкоюой для повернення на поверхню:

час, певне значення на манометрі та ін.

  1. Слідуйте за лідером. Один дайвер повинен буде вести за собою, і про це Ви домовитеся ще до того, як потрапите у воду. Не правильно двом дайверам у парі намагатися бути ведучими під час занурення.
  2. Якщо Ви поведете, сконцентруйтеся на запланованому маршруті. Ваш бадді повинен стежити за часом, глибиною та відстанню.
  3. Почніть спочатку. Якщо занурення буде з бота, увійдіть у воду і або пливіть поверхнею до місця, де розташований якір або якірний канат і починайте занурюватися звідти. Або пірнайте за бот і пливіть під водою до якірного каната. Завжди починайте Ваше занурення в тому місці, де бот доревиться на дно. Коли занурення відбувається з берега, пливіть поверхнею до того місця, з якого планується занурення.
  4. Робіть нотатки. Неважливо, чи пірнаєте Ви з бота або з берега, природне орієнтування починається тоді, коли Ваша голова зануриться під воду. Відзначайте природні особливості, такі як піщані острівці, форми каміння, зарості або стовпи коралів або щось таке. Якщо Ви відзначатимете про себе ті особливості, які Ви зможете запам'ятати, за допомогою цих орієнтирів Вам буде легше знайти дорогу назад.
  5. Слідкуйте за проміжком часу. Відпливіть від Вашого початкового місця занурення на передбачений відрізок часу, а потім розгорніться та пропливіть приблизно такий самий відрізок часу у зворотному напрямку. Якщо є течія, пориньте в нього у бік Вашого маршруту. У цьому випадку дорога назад не займе багато часу. Слідїте за витратою Вашого повітря.
  6. Хороша ідея дотримуватися правила трьох: Використовуйте одну третину Вашого повітря на Ваш маршрут, одну третину на дорогу назад і залиште одну третину на дослідження навколо бота і на зупинку безпеки.