Статті

Прості поради новачкам під час підводної відеозйомки

Дата публикації: 20.02.2019


Підводні відео ретранслюють рух та ритми, унікальну взаємодію морського життя, яку не можуть передати фотографії.

Відмінне відео напевно приверне увагу більшості дайверів, проте є кілька основних порад, які допоможуть вам виділити саме ваше відео.

1. Забезпечити стабільність камери допоможе ваша власна плавучість.

Перше і найголовніше з чого варто починати – відпрацюйте свою плавучість.
Вам потрібно утримувати камеру у стійкому стані. Але це почнеться після того, коли ви освоїте та стабілізуєте вашу власну плавучість. Досвідчені відеографи можуть парити на одному місці практично нерухомо, повністю контролюючи своє обладнання, навколишні рифи, морських мешканців та дайверів у безпосередній близькості від себе.
Коли ця навичка стане вашою звичкою, тільки тоді перемикайте фокус вашої уваги вже на утримання камери стабільно.
Постанамагайтеся тримати камеру настільки стійко, наскільки це можливо. Різкі рухи, трясіння та дрібні вібрації на відео будуть видно. Намагайтеся ВСІ руху робити м'яко та плавно.

Більшість підводних відеографів використовують аксесуари, що стабілізують камеру. Моноподи, плаваючі рукоятки, лінзи-куполи, виноси, все це полегшує життя фотографу чи відеографу.
Якщо ви не використовуєте підставку-тримач або ручки, переконайтеся, що ваш кулак, пальці або шнур від камери не потрапляють у кадр. Це досить поширена помилка новачків, які недооцінюють ширококутний об'єктив чи ширококутні насадки.

2. Освітлення та колір.

Підводні ліхтарі також використовуються для того, щоб принести колір і контрастність у сцени, зняті під водою.
Загальне правило для відеозйомки: освітлення виносними ліхтарями найкраще підходить для об'єктів в межах 1,5-2 метрів від камери. Якими б потужними ваші ліхтарі не булина поверхні, насправді під водою вони можуть висвітлити лише кілька метрів. Тому найкраще фіксувати їх поруч із камерою та підводити якомога ближче до об'єкта зйомки.
До речі, спробуйте направити світло вашого ліхтаря так, щоб він висвітлював сам об'єкт зйомки і трохи вище за ним, таким чином не буде пересвітлено передній план, який відволікатиме увагу глядача на себе. Наприклад, якщо перед вами нудне сіре каміння, а одразу за ними плаває яскрава риба, яку ви хочете зняти.
Або просто вимкніть світло, якщо об'єкт знаходиться далі. Якщо ви знаєте, що зніматимете без додаткового світла, ви отримаєте найкращі результати з ручним налаштуванням балансу білого. Більшість камер дозволяють встановити це кількома натисканнями кнопок.
Під час зйомки з ліхтарями можна залишити автоматичні налаштування балансу білого.
Поекспериментуйте.

3. Об'єкти зйомки.

Ще один простий спосіб здивувати своїх друзів і узбільшити перегляди відео на Facebook - знімати та ділитися короткими відео на цікаві теми.

Вам не потрібно знімати кожну істоту, яку ви знайдете під час занурення. Натомість виберіть одного з трьох морських мешканців, але приділіть йому особливу увагу під час зйомки, стабілізуйте зображення, добре змонтуйте кліп, якщо знадобиться.


4. Дочекайтеся дії.

У світі репортажів новин менше часто означає більше.
Ваше відео зробить більший ефект на глядача, якщо ви зосередитеся на унікальній поведінці, рухах чи діях вашого об'єкта чи інших дайверів.
До речі, ефектно виглядають на відео дайвери або великі морські тварини, що пропливають у контровому світлі, над вами. Просто подивіться догори, дочекайтеся, коли хтось пропливе над вами (вище на пару метрів) і зніміть його, дочекавшись поки об'єкт зйомки не випливе з кадру. Повинно вийти!

Будьте уважні під час такйвінгу, і не забувайте отримувати задоволення!