Статті

Дайвінг із акулами

Дата публикації: 10.01.2019


Як ви, як дайвер, поведете себе при зустрічі з акулою?

Побачити акулу під водою – мрія багатьох. Тут, головне, не впасти в іншу крайність, почавши ставитися до зустрічі з акулою надто легковажно.

У цій статті ми розглянемо основні правила поведінки при зустрічі з акулою, дотримуючись яких – з великою ймовірністю нічого не станеться, і всі залишаться цілими і задоволеними).

Перше, і найголовніше – ми пірнаємо НЕ з домашніми тваринами, а з дикими, які перебувають у своєму середовищі, на своїй території, і до них потрібно ставитись з повагою!

Тепер небагато теоритичних фактів, доведених практично:

1. Угруповання.

Коли ваш дайв гід перед зануренням каже, що на конкретному дайв сайті є ймовірність зустрічі з акулою, і всі повинні триматися разом – це означає, що всім потрібно триматися разом! Розсіювання дайверів по периметру, вихід із групи дозволить раптово.хижакові, що наблизився, з легкістю вибрати собі жертву, і тут кому як пощастить. Будь-який хижак у дикій природі (якщо що, то акули – хижаки) не посміє атакувати групу. Вони зазвичай виділяють одну жертву із групи, перш ніж фактично нападуть. Ви бачили це в багатьох документальних фільмах про дику природу, будь то гепарди на рівнинах Африки або касатки в Антарктиді, це стосується і акул.
2. Акули їдять рибу.

Вони не знають, що таке людина, і людина зазвичай НАМНОГО більше, ніж вони можуть впоратися. При взаємодії з акулами ВЕРТИКАЛЬНЕ становище краще, тому що воно відрізняється від видобутку, до якого вони звикли.

3. Не поводьтеся як жертва.

Як думає акула: «Якщо ти бовтаєш ногами і руками, панікуєш і тікаєш щоразу, коли я наближаюся, щоб з цікавістю подивитись на тебе, значить ти боїшся мене. А якщо так, значить ти не битимешся, якщо я піду за тобою і відкушу шматочок. Так думає кожен хижак. А акули справді дуже цікаві істоти.

Висновок. Давайте діяти як спільнота обізнаних та підготовлених дайверів, а не самовпевнених відпочиваючих плавців. Ми відвідувачі в їхньому світі і повинні грати за їхніми правилами, тоді ми зможемо насолоджуватися безпечним спілкуванням з цими красивими тваринами по всьому світу, і буде менше вірусних відео про сумні інциденти, що трапилися десь у відкритому морі. Пам'ятайте, що атака може статися раптово, але зазвичай при провокації людьми.

Тепер небагато відомостей про найчастіше зустрічаються акули в Червоному морі - як одного з найбільш відвідуваних дайверами морів.