Статті

Silt out або

Дата публикації: 01.09.2014


"Хмара пилу" або явище "Silt Out" - це ситуація, коли видимість під водою знижується до абсолютного нуля через різке підняття осаду/дрібних частинок з дна або інших твердих поверхонь. Це може статися під час занурення над дном із товстим шаром мулу, під час wreck дайву, або печерного дайвінгу. Це одна з найбільш небезпечних ситуацій, яка може трапитися під час дайву з проникненням усередину будь-яких просторів, коли шлях до поверхні стає каламутним або взагалі не проглядається.

Чи знаєте Ви що робити, якщо Ви раптом опинитеся в такій хмарі пилу?

Зупиніться . Як тільки хмара пилу огорне Вас, припиніть змахувати ластами, і рухати руками, таким чином, Ви не підніматимете осад і далі.

Після |Спустіться до дна, перевірте, чи можете Ви дістати до твердої поверхні дна, або побачити точку опори. Якщо поверхня занадто м'яка, щоб спертися, зверніть увагу на свої бульбашки повітря, що видихаються, орієнтуйтеся по них - вони будуть підніматися тільки вгору.

Дуже повільно поверніться на 360 градусів , подивіться, чи можете Ви визначити ділянку з найкращою видимістю на кордоні «коридору пилу»

Навряд чи Вам вдасться виштовхнути себе за межі хмари суспензії, не посиливши і без того погані справи. Натомість піддуйте свій компенсатор плавучості коротким одинарним або подвійним натисканням, щоб надати собі позитивнішу плавучість.

Випливання. Дозвольте Вашій позитивній плавучості м'яко підняти Вас над хмарою суспензії, де Ви зможете потім спливти. Слідкуйте за Вашим глибинометром і будьте готові здути Ваш компенсатор плавучості, щоб уникнути аварійного спливання.