Статті

Риба крилатка. Що робити, якщо Ви доторкнулися до плавників.

Дата публикації: 08.08.2014


Що робити якщо Вас вжалила Риба Крилатка

Крилатки – це істоти провідні активний нічний спосіб життя, тобто. активні вночі. Вони дозволяють допитливим дайверам наблизитись близько, збільшуючи ризик бути ужаленим від випадкового контакту.

Коли дайвери торкаються шипів, розташованих на спинному і хвостових плавцях, отрута впорскується через гострі голки прямо під шкіру. Крилатка використовує отруту як захисний механізм.

Найчастіше ці випадки не мають ризику для життя дайвера, але своєчасне правильне надання допомоги зможе полегшити стан дайвера до прибуття професійної медичної допомоги.

Рани від проколів болять і біль триває кілька годин. Вони також призводять до набряку або водянки (пухлини, яка є наслідком набряку тканин) та підшкірної кровотечі. Пухлина типово проявляється протягом двох-трьох днів, поки тканини набряклі, і може тривати до п'яти днів. У деяких випадках пухлина настільки сильна,то кровообіг утруднюється і це призводить до ішемії (недостатнього кровотоку, який не забезпечує кров'ю частину органу або цілий орган), некрозу (відмирання тканин). Це особливо часто трапляється з подушечками пальців, де пухлина значно перекриває потік крові. Друга складність полягає у можливості зараження ран.

Послідовність дій під час надання допомоги

Перша невідкладна допомога полягає в наступному алгоритмі дій: запобігання зараженню - очищення рани - контроль болю - нанесення місцевого анестезуючого засобу та антибіотика.

Ось послідовність дій

  1. Промийте повністю ділянку з чистою водою та милом.
  2. Видаліть усі непотрібні предмети.
  3. Контролюйте кровотечу, якщо виникне потреба.
  4. Контролюйте біль: помістіть пошкоджену ділянку в максимально терпиму гарячу воду (межа 45 градусів) на 30-90 хвилин. Повторіть, якщо потрібно. Перш ніж опускати в гарячу воду пошкоджену ділянку – опустіть спочатку таку ж, але не пошкоджену ділянку, щоб протестувати воду, чи не надто гаряча. Інтенсивний біль знижує сприйнятливість, і вже важко відрізнити, де просто гаряча і де дуже гаряча вода.
  5. Лід/охолоджуючі пакети можуть бути використані, щоб зменшити набряк.
  6. Нанесіть місцеву мазь, що анестезує, антибіотик або крем.
  7. Якщо треба обв'яжіть бинтом.
  8. Якщо необхідно прийміть знеболювальне.
  9. Зверніться за професійною медичною допомогою, оскільки медична допомога може включати заспокійливі препарати, вакцини проти правця і антибіотики. У поодиноких випадках може знадобитися більш просунута допомога для життєзабезпечення.
  10. Закордоном дзвоніть, 911 (або місцевий еквівалент) та номер телефону служби порятунку DAN Emergency Hotline at +1-919-684-9111.