Статті

5 порад дайверам на випадок непередбаченої ситуації

Дата публикації: 12.05.2014


 1. Якщо Ви піднялися на поверхню, а човна не видно, зробіть повний розворот, скануючи обрій у пошуках суші, інших човнів або ділянки, до якої Ви можете доплисти. Якщо безпека близько, скиньте Ваш вантажний пояс, щоб плисти по поверхні, але маску та регулятор / трубку з обличчя не прибирайте.
 2. Подайте сигнал. Кожен дайвер повинен мати сигнальний буй, яскравого кольору, сигнальне дзеркальце або звуковий сигнал, який кріпиться до Вашого інфлятора низького тиску. Використовуйте дзеркало та звуковий сигнал, якщо когось побачите. Найкраще рішення це носити з собою GPS маяк, такі є у продажу.
 3. Зберігайте вашу енергію. Якщо Вам доведеться плисти до берега проти течії, намагайтеся не плисти прямо до нього. Боротьба з плином - означає надмірна витрата енергії та сили. Якщо Ви, все-таки повинні пливти прВідівши течії, проведіть візуально діагональну лінію до берега (човна) і тримайтеся її.
 4. Намагайтеся зберегти тепло. Навіть у мокрому гідрокостюмі час, проведений у воді понад норму, може забрати Ваше тепло. Ви зможете зберегти тепло Вашого тіла, якщо обхопите руками коліна та притиснете їх до грудей.
 5. Намагайтеся зберігати спокій. Але будьте готові до боротьби . Паніка не тільки може занапастити Вас, вона також може залучити акул. Зробіть глибокі вдихи, це допоможе трохи заспокоїтись. Вживайте обдумані рішення та дії. Якщо з'являться акули, будьте готові захищати себе. Це можна зробити сильними і різкими поштовхами / ударами, які повинні бути спрямовані в найвразливіші місця акули - очі, зябра.

Ну і насамкінець кілька порад, як вести себе при зустрічі з акулою .

 • Насамперед на Вас не повинно бути нічого блискучого, акули сприймають будь-який блиск за луску риби, це приверне їхню увагу.
 • Ви повинні пам'ятати про те, що акули не люблять смак людини, але можуть "спробувати на зуб", прийнявши за морську тварину.
 • Не вдавайтесь "мертвим", акула може подумати, що вона перемогла, і захоче відкусити шматочок. Навіть якщо це станеться, спливайте негайно, оскільки запах крові для акули є подразником. А також це може призвести до інших акул.
 • Пам'ятайте: у них уразливі очі та зябра. Якщо вдасться вдарити по них, у Вас з'явиться величезний шанс, що після першої атаки акула попливе.
 • Якщо акула намотує кола - це погано. Після цього буде атака.
 • Якщо акула плаваєзигзагами - вона шукає до Вас підхід, найкращий кут нападу. Саме час притиснутися спиною до рифу, і якщо такого поруч немає, притисніться спиною друг до друга зі своїми бадди. Ви ж плаваєте разом із Бадді?
 • Якщо до брегу далеко, і акула наближається до Вас, намагайтеся не сіпатися і не шуміти (хоча це і складно), це допоможе уникнути атаки. Якщо берег близько, тоді все навпаки, приверніть до себе увагу людей, і намагайтеся плисти до берега так швидко, як тільки можете.
 • Жінкам у критичні дні краще взагалі утриматися від занурень.
 • Завжди звертайте увагу на поведінку тварин: морські черепахи, риби, при наближенні хижака, вони раптово зникнуть, у пошуках укриття. Вам це буде хорошим сигналом.
 • Намагайтеся завжди плавати з бадді. І не поринайте в каламутній воді в незнайомому місці. Акули поганобачити в таких умовах, і Ви будете здаватися їм обідом.
 • Місця ймовірної появи акул: тьмяна, слабоосвітлена, каламутна вода, гавонь, різкі глибоководні западини, серед стрімких скель.
 • Найчастіше нападають на людину акули: велика біла, тигрова та бичача акула. Акула молот, введе Вас у замішання, але швидше за все, кусати не стане.
 • Акули добре бачать все контрастне: жовте, помаранчеве. Тому ці кольори на Вас можуть привернути їхню увагу.
 • І наостанок, банально намагайтеся не плавати в місцях проживання акул. Це легко з'ясувати у туроператора курорту, на якому Ви знаходитесь чи гіда.

  By " Scuba Diving magazine", і "How stuff works"