Статті

Дайвінг та алкоголь

Дата публикації: 25.04.2017


Алкоголь доступний на більшості дайвесрських курортів, але вживання алкоголю після занурення не завжди є виправданим.

Хоча немає опублікованих досліджень впливу вживання алкоголю після дайву на зростання ризику виникнення декомпресійної хвороби, проте звіти аналізу надзвичайних ситуацій зазначають: одна третина дайверів із декомпресійною хворобою вживали алкоголь протягом останніх 12 годин дайвінгу.

Розглянемо наступні моменти:

  1. Алкоголь, це діуретик (сечогінний засіб) і призводить до зневоднення. Якщо випити один келих пива після занурення, це не спричинить сильного зневоднення. Однак, випиваючи щодня після занурень – у поєднанні зі спекою, холодною водою, природним виділенням вологи, подихом сухим повітрям може призвести до хронічного зневоднення протягом усієї подорожі. Зневоднення - це ще один фактор ризику для виникнення декомпресійної хвороби.
  2. Вжитоня алкоголю знижує рівень глюкози. Знижений рівень глюкози у крові знижує енергію дайвера. Дайвінг – це активна діяльність. І дайвери можуть виявити, що вживання алкоголю робить їх навіть більш утомленими, ніж до вживання. До того ж, крайня знемога після занурення – один із невиявлених симптомів декомпресійної хвороби. Вживання алкоголю після занурення може спричинити утруднення діагностики причини виникнення декомпресійної хвороби.
  3. Алкоголь виводиться кровоносною системою повільно. Рівень алкоголю в крові знижується на 0.015% щогодини, але ефект від вживання алкогольних напоїв може тривати до цілого дня після вживання. Ці ефекти включають загальмоване мислення, триваліший час реакції та концентрації. Під водою, ефекти від, навіть, невеликої кількості алкоголю в крові дайвера можуть бути посилені за рахунок додаткових ефектів азотного наркозу та інших факторів.в.
  4. Алкоголь може посилити сприйнятливість до холоду. Дайвер, у чиїй крові залишається алкоголь після вчорашньої вечірки, може виявити, що він швидше замерзає. Алкоголь це судинно-розширювальний засіб і призводить до того, що кровоносні судини розширюються ближче до поверхні шкіри дайвера, збільшуючи втрату тепла. Холод ще один фактор, що провокує, для виникнення декомпресійної хвороби.
  5. Ефект від вживання алкоголю може тривати довго після того, як він вийде з кровоносної системи дайвера. Навіть тоді, коли в кровоносній системі дайвера не залишилося алкоголю, негативні ефекти від алкоголю – такі як обсяг уваги, обізнаність та ухвалення рішення можуть затримуватись. Деякі дослідження виявили, що ефект від алкоголю може тривати до 24 години після вечірки. Незважаючи на кількість алкоголю, що міститься в крові, дайвер, який відчуває себе виснаженим, або не може мислити ясно повинен утриматися від занурення.
  6. І ніколи не занурюйтесь під час похмілля.
  7. Якщо утриматися від розпивання алкоголю після занурень протягом усього сафарі, це допоможе уникнути дайверу зневоднення і втрати енергії, і гарантовано забезпечить йому повноцінний відпочинок.
  8. Якщо Ви не можете уникнути цього – або не хочете – розслабтеся та насолоджуйтесь, але помірковано і будьте розсудливі.

З турботою про вас, I'DC Club